Sıkça Sorulan Sorular

Birçok “taze sıkılmış” veya “100%” meyve suları çoğu zaman konsantre ürünlerden çoğaltılarak üretilmektedir. Doğal ve taze meyve suyu olmalarına rağmen birçok üründe raf ömrünü uzatmak için katkı maddeleri kullanılmakta veya çeşitli ısıl işlemler uygulanarak pastörize edilmektedir. Bu şekilde aktif enzimlerin, vitaminlerin ve minerallerin büyük çoğunluğunun yapısı bozulabilir veya yok olabilir. Bimeyve’de ürünler “cold press” yani soğuk sıkım yöntemiyle siparişinizi verdiğiniz anda taptaze sıkılarak isteğinize göre soğuk veya sıcak olarak servis edilmektedir.

Ürünlerimizin üretiminde kullandığımız meyve ve sebzeleri birinci derece üreticilerimizden mevsiminde temin ediyoruz. Diğer mevsimlerde kullanabilmek için mevsiminde temin ettiğimiz meyve ve sebzeleri soğuk hava depolarımızda kendine özel koşullarda depoluyoruz.

Sizlere sunduğumuz ürünleri siparişinizin ardından hemen sizlerin yanında hazırlıyoruz. Bu hazırlama işlemi sırasında farklı aletler ve yöntemler kullanıyoruz. Örneğin narenciye sıkacağı ve katı meyve sıkacağı ile sıkılan ürünlerimizde posadan arındırılmış olarak meyve ve sebze sularını elde ederken blender kullanarak uyguladığımız blending yöntemiyle posasının da değerlendirildiği ürünler elde ediyoruz. Bimeyve’nin ürünleri özel tariflerle hazırlanmış ve özel karışım yüzdelerine sahiptirler. Ayrıca ürünlerimizi sizlerin tercihlerine göre özelleştirebilmekteyiz.

Meyve ve sebzelerin içerisinde yer alan liflerin alınması günlük beslenme rutini içerisinde sindirim sisteminin sağladığı faydalar açısından rolü çok önemlidir. Ancak bazen bazı meyve ve sebzeleri lifsiz olarak tüketmekte isteyebiliriz. Bimeyve ailesi olarak sizlere içeriğinde posa bulunmayan meyve ve sebze suları çeşitleri sunduğumuz gibi posalı smoothie, detoks, milkshake gibi farklı ürün çeşitlerini hatta meyveyi olduğu gibi severek tüketmenizi sağlayacak BİMEYVE çeşitlerimizi sunmaktayız.

Bimeyve ürünlerimizde kesinlikle tatlandırıcı olarak şeker kullanmıyoruz. Karışımlarımızın içerisinde yer alan meyve, sebze ve diğer içerikleri tüm şeffaflığıyla sizlerle paylaşıyoruz. Birçok ürünümüzde meyvelerin kendi içerisinde yer alan şekerin tadı hâkim olmaktadır. Meyve sebzelerin içindeki besin, vitamin, mineral ve antioksidanlarla birlikte içindeki doğal şekeri sizlere sunuyoruz. Bazı ürünlerimizin içeriğinde tatlandırıcı olarak doğal bal kullanıyoruz. Yine müşterilerimizin tercihlerine göre bazı ürünlerimizde dondurma ile tatlandırma yapabiliyoruz.

Ürünlerimiz siparişinizin ardından meyve ve sebzeler kullanılarak hazırlanmaktadır. Mevsime göre meyve ve sebzelerin rengi, kokusu ve tadı değişebiliyor. Ürünlerimiz tamamen doğal olduğu için ürünler arasında yetiştirildiği ortama göre farklılık oluşmaktadır. Tamamen doğal ve katkı kullanılmayan ürünler olduğundan emin olabilirsiniz. Bu konudaki hassasiyetimizden dolayı mevsiminde temin ettiğimiz meyve ve sebzeleri soğuk hava depolarında uygun koşullarda saklayarak sürekli mevsimindeki meyve ve sebzeleri kullanarak sizlere sunuyoruz.

Günümüzde sağlıklı beslenmeye konusunda önemli bir farkındalık oluşmuştur. Bunun yanında vejetaryen, vegan beslenme veya glutenden arındırılmış beslenme gibi çok farklı beslenme tercihleri farklı bireyler tarafından uygulanmaktadır. AVM’lerde yer alan Bimeyve stantlarımızla müşterilerimize çok farklı sağlıklı beslenme veya kişisel tercihlerine uygun beslenme modellerine uygun ürünler sunuyoruz. Bu eşsiz tatlar için sizleri Bimeyve stantlarına bekliyoruz.

Bimeyve stantlarımızdaki içeriği zenginleştirilmiş ve posa oranı yüksek ürünlerimizle ana öğünlerinize yönelik çözümler bulabileceksiniz. Aynı zamanda bazen serinlemenizi bazen de içinizin ısınmasını sağlayacak, vücut direncinizi artıracak bol vitamin içeriklerine sahip ara öğün olarak da değerlendirebileceğiniz ürün çeşitlerimiz yer almaktadır.

Ürünlerimiz hızlı üretilip tüketilen ürünler olduğu için BPA içermeyen, tek kullanımlık PET plastik kapları tercih ediyoruz. Plastik konusunda endişelerinizin olabileceğini anlıyoruz ve aynı hassasiyeti biz de taşıyoruz. Eğer kendi kişisel kabınız veya termosuz ile bizden ürün almak isterseniz bu konuda emin olun biz de sizler kadar mutlu oluruz.

Şu anda ürünlerimize kısıtlı bir sayıdaki AVM’lerde ulaşabiliyor olsanız da hızla büyüyen yapımız ve sahip olduğumuz vizyonumuza bağlı olarak geniş bir zincir ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz marka olma yolunda ilerliyoruz.

ÜRÜNLERİMİZ